НовиниХранене и спорт

5 медала завоюваха младите щангисти на ТСК „Русе”

5 медала завоюваха младите щангисти на ТСК „Русе”.

5 медала завоюваха младите щангисти от тежкоатлетически спортен клуб „Русе” още в първия ден на стартиралото в четвъртък Държавно лично първенство в Хасково. До тук изпълнихме програма максимум, заяви доволната от успеха треньорка Кръстина Атанасова.
Със златни медали са Митко Георгиев в категория до 40 кг. и Роберт Димов в категория до 45 кг. Среброто взе Кристиян Йорданов в категория до 65 кг., а Асен Асенов е бронзов медалист в категория до 30 кг. Трети се класира и Ангел Русев / кат. до 35 кг./, след като в изхвърлянето остана четвърти, но в изтласкването успя да спечели второто място.
Общо 24 състезатели на ТСК „Русе” се включиха в Държавното лично първенство. Възпитаниците на Кръстина и Радостин Атанасови ще участват в почти всички категории в няколко възрастови групи- момичета, момчета, кадети и юноши. Турнирът продължава до събота

Общо 24 състезатели на ТСК „Русе” се включиха в Държавното лично първенство.