Начало - Хранене и спорт - Работнически турнир по бадминтон се проведе в Русе

Работнически турнир по бадминтон се проведе в Русе

Работнически турнир по бадминтон – двойки мъже и жени се проведе през уикенда в Русе.

Състезанието бе организирано от Работнически Клуб „Спорт и здраве – Русе“, под егидатата на кмета на Община Русе.
В него взеха участие служители на седем русенски държавни и частни предприятия и ведомства: ВиК ООД, БТБ – България АД, Държавно Предприятие „Пристанищна Инфраструктура“, Община Русе, ВИТТЕ Аутомотив-България ЕООД, Интериор 46 ООД и БДЖ – Пътнически превози ЕООД.

Битката при дамите беше изключително оспорвана

В надпреварата при мъжете взеха участие 7 отбора, които показаха завидни умения в играта, но най-добрите бяха представителите на ВиК ООД, които спечелиха турнира. На второ място остана отборът на ДП „Пристанищна инфраструктура“ и на 3-то място – БДЖ – Пътнически превози ЕООД.

Битката за медалите при седемте женски двойки, взели участие в турнира, бе изключително оспорвана и емоционална.
На първо място се класираха дамите от „Интериор 46“, с Татяна Ангелова в отбора си, дългогодишна състезателка, завоювала през годините много успехи за клуба по бадминтон „Русе“. На второ място се класираха Мария Иванова и Мирослава Маркова, представители на Община Русе, а на трето място остана отборът на ВиК Русе.

Купите и медалите на призьорите бяха връчени от Сашо Щерев – началник отдел „Образование, младежки дейности и спорт” в Община Русе и осигурени от Българска Работническа Федерация „Спорт и здраве“.
Спортният календар на федерацията до края на м. септември т.г. предвижда провеждането на още 3 работнически турнира по тенис на маса, плажен волейбол и тенис на корт. На 12 и 13 август ще се проведе работнически турнир по тенис на маса – индивидуално мъже и жени в залата на ул. „Щип“.
РК „Спорт и Здраве – Русе благодари на всички участници за спортсменската игра в проведения турнир.