Начало - Хранене и спорт - Стилиян Гроздев със злато на Европейското първенство по вдигане на тежести

Стилиян Гроздев със злато на Европейското първенство по вдигане на тежести

Състезателят ни по вдигане на тежести Стилиян Гроздев спечели златен медал на Европейското

Русенецът завоюва златен медал на започналото вчера Европейско първенство по вдигане на тежести за младежи и девойки до 20 и до 23 години в израелския град Ейлат.

Възпитаникът на Русенското спортно училище и Тежкоатлатически спортен клуб „Русе” Стилиян Гроздев отвя конкуренцията в категория до 62 килограма при 20-годишните. Младежът, който работи от години под ръководството на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови взе златото в двете движения и в двубоя. Първо в изхвърлянето 17-годишният русенец победи с европейски рекорд за възрастта си записвайки постижение от 126 килограма. След това в изтласкването, Стилиян грабна нова титла с постижение от 152 килограма. Това му осигури общата победа с двубой 278 кг. В същата категория пловдивчанинът Диан Пампорджиев стана вицешампион в изтласкването със 150 кг, но 117-те кг в първото движение му отредиха пето място в крайното класиране.
Още в първата категория от първенството 16-годишната русенка Надежда Мей Нгуен спечели бронз в изхвърлянето. За съжаление, тя остана пета със 151 кг двубой при най-леките девойки до 20 години в категория до 48 кг.

Заедно с двамата русенци в Израел бе и един от техните лични треньори Радослав Атанасов. Всички те ще се върнат с полет от Израел късно днес.
Председателят на ТСК – Русе, доц. д-р Кирил Панайотов сподели, е изключително доволен от представянето на русенските тежкоатлети на Европейското първенство. Той заяви, че очаква с нетърпение да се завърнат в родния град. Всички медалисти на тима завоювали отличия през тази година, ще получат специални отличия. Това ще се случи на специална церемония след броени дни, която д-р Панайотов организира в края на всяка година.